Nurkowanie Bali

Bali nurkowanie

NURKOWANIE NA BALI

 

nurkowanie Bali
 centrum nurkowe Bali
 Bali nurkowanie intro
 kursy nurkowania Bali
Bali
 Bali nurkowanie
nurkowanie Bali ceny
nurkowanie nurkowanie Bali Bali centrum nurkowe bali sanur nurkowanie bali bali baza nurkowa

Tulamben wrak USAT Liberty

USAT Liberty to jedno z najpopularniejszych miejsc do nurkowania na Bali. Statek towarowy USAT Liberty został storpedowany przez Japończyków w 1942 roku. Zaledwie 30 m od brzegu Tulamben leży najpiękniejszy wrak, jaki można znaleźć na Bali. Łatwy dostęp do tego miejsca nurkowego i płytka woda sprawiają, że każdy może nurkować w tym miejscu. Dostępne są tu również nurkowania nocne, ponieważ jest to nurkowanie łatwe. Wrak znajduje sie na głębokościach od 9 do 30 m, a najpłytsza część wraku znajduje się na głębokości 5-10 m. Dostęp do niego jest możliwy bezpośrednio z plaży w Tulamben (Bali).

 

Nusa Penida - Manta Point

Nusa Penida Manta Point znajduje się na wyspie Nusa Penida w pobliżu przylądka Padan. Główną atrakcją tego miejsca nurkowego są manty. Niemal codziennie możemy zobaczyć stada mant, a niektóre z nich mogą osiągnąć nawet 4-5 m rozpiętości. Widoczność tego miejsca nurkowego (Manta Point Bali) nie jest zbyt dobra ze względu na dużą ilość planktonu którym żywią się manty. Głębokość tego miejsca nurkowego dochodzi to ok 10m. W pobliżu wyspy Nusa Penida znajduje się wiele ciekawych miejsc nurkowych jak Cristal Bay (Bali) słynąca z ryb Mola Mola.

 

Padang Bay

Padang Bay małe miasteczko portowe położone na wschodnim wybrzeżu Bali. Na tych miejscach nurkowych na Bali możemy zobaczyć wspaniałe rafy koralowe, spotkać żółwie morskie i rekiny. W Padang Bai znajdują się 3 miejsca do nurkowania: Tepekong, Minpang i Blue Lagoon. Tepekong to mała skalista wyspa o długości 100 m słynąca z podwodnych jaskiń, zamieszkana przez rekiny rafowe White Tip. W miejscu nurkowym Tepekong można zobaczyć także żółwie i mątwy. Mimpang to miejsce nurkowe położone niedaleko Tepekong, słynące z silnych prądów i rekinów rafowych White Tip i żółwi. Błękitna Laguna to mała zatoka położona zaledwie 5 minut łodzią od Padang Bai. Na tym miejscu nurkowym można zobaczyć Black Frog Fish i Leaf Fish.

 

Amed

Amed to mała wioska rybacka położona na wschodnim wybrzeżu Bali. Rafy koralowe to jedno z najciekawszych miejsc nurkowych na Bali. Niekończące się ogrody koralowe i wrak o nazwie Japanese Wreck. W okolicach Amed znajduje się 6 ciekawych miejsc nurkowych na Bali. Wiele dostępnych z brzegu, niektóre przy użyciu lokalnych łodzi . Na tym miejscu nurkowym na Bali można zobaczyć rekiny rafowe, żółwie,, tuńczyki lub rogatnice indyjskie.

 

 

NURKOWANIE BALI MIEJSCA NURKOWE

Bali w Indonezji to jedna z najpiękniejszych wysp na świecie i bardzo popularna destynacja nurkowa. Na wyspie Bali można nurkować przez cały rok, a średnia temperatura wody wynosi około 27 C. Na wyspie Bali znajduje się wiele miejsc nurkowych, zarówno dla początkujących, jak i dla doświadczonych nurków. Oto najpopularniejsze miejsca nurkowe na Bali. Do najlepszych miejsc dla nurkowania na Bali należą Amed, Tulamben, Padang Bay, Candidasa oraz miejsca nurkowe wokół wysp Nusa Penida oraz Lambogan Hurghada nurkowanie

Zapraszamy certyfikowanych nurków do naszego centrum nurkowego znajdujacego się w Sanur w pd. częsci wyspy Bali. Codziennie organizujemy nurkowania turystyczne na rafach koralowych wokół wyspy Bali w Indonezji. Wszystkich gości odbieramy bezpłatnie z hoteli w południowej części Bali czyli w rejonach Sanur, Denpasar, Kuta, Nusa Dua, Seminyak, Legian. Cena nurkowań dziennychi zawierają transfery z hotelu na Bali, butle, balast oraz nurkowania z polskim instruktorem nurkowania. Prowadzimy nurkowania na wszystkich rafach koralowych znajdujących się w pd. i wsch. części wyspy Bali (Indonezja). W naszej bazie nurkowej możliwe jest zaplanowanie nurkowań na kilka dni. Certyfikowani nurkowie biorący udział w nurkowaniach turystycznych na Bali mogą podnieść swoje uprawnienia nurkowe. Organizujemy na Bali kursy nurkowania począwszy od PADI OWD aż do poziomu Divemastera oraz szkolimy z różnych specjalizacji takich jak nurkowanie głębokie, nurkowanie nitroxowe, podwodna fotografia, nurkowanie wrakowe, nurkowanie w prądzie. Osoby, które chciałyby podnieść swój poziom wyszkolenia nurkowego zapraszamy na organizowane przez nas kursy nurkowania na Bali z polskim instruktorem nurkowania PADI.