Phuket to największa wyspa Tajlandii położona na Morzu Andamańskim przy zachodnim wybrzeżu Tajlandii. Największym miastem i zarazem stolicą prowincji jest miasto Phuket Powierzchnia wyspy Phuket wynosi około 542 km2, a zamieszkuje ją 300 tysięcy mieszkańców.

Centralna część wyspy jest pokryta górami a najwyższe wzniesienie ma wysokość 529 m n.p.m. i jest pokryte lasami. Na zachodnim wybrzeżu znajdują się przepiekne piaszczyste plaże z których najbardziej znane są Kata Beach, Karon Beach i Patong Kata, Karon i Patong. Phuket to ważny ośrodek turystyczny, tłumnie odwiedzany masowo zimą przez Europejczyków.

W przeszłości podstawowym źródłem dochodów wyspy było wydobycie cyny które jednak straciło na znaczeniu. Obecnie podstawą gospodarki wyspy Phuket są plantacje kauczukowca oraz turystyka. Na wyspie Phuket znajduje się mnóstwo barów, restauracji i przydrogich sklepów. Phuket słynie z intensywnego życia nocnego.

Głównym lotniskiem Phuket jest jej bardzo dobrze bezpośrednio skomunikowany międzynarodowo i krajowo port lotniczy Phuket obsługujący 3 milliony pasażerów rocznie, położony w północnej części wyspy, 30 kilometrów od centrum miasta Phuket.

 

 

Phuket

Phuket Tajlandia

PHUKET

Nurkowanie Phuket

 

nurkowanie Phuket
 centrum nurkowe Phuket
 Phuket nurkowanie
 kursy nurkowania Phuket
Phuket
 Phuket nurkowanie
nurkowanie Phuket ceny
nurkowanie nurkowanie Phuket Hurghada Hurghada mapa